mokrynosek facebook

Aktualności

Jesteś tutaj:

Lut11

Identyfikatory DogId już w Mokrym Nosku

W 2014 r. wszystkie psy szczepione w naszym gabinecie przeciwko wściekliźnie otrzymują identyfikator DogId oraz specjalną kartę pełniącą rolę zaświadczenia, o tym, że zwierzę było szczepione. Otrzymanie identyfikatora nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, zwierzę otrzymuje go gratis w ramach szczepienia.

Czym jest DogId i dlaczego warto go mieć?

Identyfikator zawiera unikalny numer szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz dane naszego gabinetu (adres i telefon), czyli miejsca, w którym pies został zaszczepiony i w którego bazie się znajduje. Dodatkowo sam numer szczepienia wraz z danymi psa i kontaktem do właściciela rejestrujemy w specjalnej bazie pod adresem Baza DogID

To kolejny sposób oznakowania psiaka, który w razie  konieczności ułatwi odnalezienie Twojego pupila.

Przy okazji apelujemy do wszystkich właścicieli o regularne szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Jest to jedyne w Polsce wymagane prawnie szczepienie, które należy powtarzać niezmiennie co roku od ukończenia przez psiaka 3 miesiąca życia. Niezależnie od tego czy pies chodzi tylko na smyczy, mieszka tylko w domu lub w kojcu i nie wychodzi poza teren posesji. Z obowiązku szczepienia nie zwalnia także zaawansowany wiek zwierzęcia.

Zapraszamy na szczepienia.

Zespół Mokrego Noska