mokrynosek facebook

Informacje dla opiekunów

Przed wizytą z pupilem w Mokrym Nosku warto wiedzieć.
MokryNosek : 17/10/2013 20:41 : Dla opiekunów

Postawienie trafnej i szybkiej diagnozy w dużym stopniu zależy od uzyskanych od właściciela informacji. Dlatego też podczas wizyty lekarz zapyta Państwa m.in.:

Więcej

Co powinno zaniepokoić właściciela ?
MokryNosek : 17/10/2013 20:49 : Dla opiekunów

Nie wszystkie zwierzęce schorzenia uwidaczniają się w oczywisty dla właściciela sposób. Najczęściej zwierzęta sygnalizują nam, że coś im dolega poprzez szereg zmian w zachowaniu takich jak:
 
Więcej

Dlaczego warto sterylizować kotki i kastrować kocury?
MokryNosek : 17/10/2013 20:50 : Dla opiekunów

Jeżeli posiadają Państwo kocura lub/i kotkę, które nie są przeznaczone do rozrodu (hodowle kotów rasowych) warto rozważyć sterylizację lub kastrację. Pamiętajmy, że nie krzywdzimy w ten sposób zwierząt, wręcz przeciwnie świadoma i przemyślana decyzja to najlepszy dowód naszej troski o pupila.

Więcej

Buldog francuski (Bouledogue Français, French Bulldog)
MokryNosek : 26/11/2013 11:33 : Dla opiekunów

Buldożek francuski gości w naszych domach już od XIX wieku. Od początku buldożki miały za zadanie umilać czas swoim właścicielom i ta użytkowość do dziś się nie zmieniła, jednak istnieje podejrzenie, że mogły być również wykorzystywane jako szczurołapy. Co ciekawe choć przodkowie buldożków to psy bojowe, same buldożki cenione są ze względu na swój spokojny i zrównoważony charakter oraz brak przejawów agresji.

Więcej

Odrobaczanie – wszystko co musisz wiedzieć
MokryNosek : 26/11/2013 16:53 : Dla opiekunów

Przede wszystkim to nieprawda, że odrobaczamy tylko szczenięta i kocięta, a także to, że odrobaczamy zwierzę raz na całe życie. Każdy kto ma lub planuje zostać właścicielem zwierzaka czy to kota, psa, królika czy świnki morskiej powinien zapoznać się ze schematem odrobaczania danego gatunku.
Poniżej zamieszczamy schematy dla najbardziej popularnych zwierząt domowych.

Więcej

Jak zadbać o zwierzęta zimą?
MokryNosek : 27/11/2013 17:47 : Dla opiekunów

Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zła.

Pojawiły się już pierwsze mrozy, dlatego pamiętajmy o naszych czworonogach. One też potrzebują zimą większej troski i uwagi. Poniżej 10 podstawowych zasad, których powinniśmy się trzymać, chcąc zapewnić najlepszą możliwą opiekę naszym pupilom.

Więcej

Okres świąteczny a stres u zwierząt
MokryNosek : 11/12/2013 16:57 : Dla opiekunów

Święta i Sylwester oraz okres karnawałowy to czas wyczekiwany przez dzieci i dorosłych. Jednak dla zwierząt zarówno domowych jak i dzikich, to jeden z najgorszych okresów w roku.  Spokój dziko żyjących zwierząt zakłócany jest przez liczne głośne wystrzały fajerwerków oraz wzmożony ruch i hałas wytwarzany przez ludzi, którzy przyjechali świętować w otoczeniu dziewiczej przyrody. Z kolei nasi domowi towarzysze odczuwają duży stres i niepokój związany nie tylko z nocą sylwestrową oraz wystrzałami, ale także z obecnością większej liczby ludzi w domu (goście, rodzina, znajomi), głośnymi rozmowami i zabawą.

Więcej

KOT I BOŻE NARODZENIE
MokryNosek : 19/12/2013 13:42 : Dla opiekunów

Wielkimi krokami zbliża się Wigilia co zresztą widać w okolicy i w samych centrach handlowych. Świąteczne zakupy, prezenty, ozdoby choinkowe, lampki i światełka, ozdabianie balkonów i czego tylko się da. W ogólnym ferworze przedświątecznej krzątaniny, pieczenia ciast, lepienia pierogów, smażenia ryby, ubierania choinki i pakowania prezentów odpowiedzialny właściciel kota zawsze:

Więcej

Identyfikatory DogId już w Mokrym Nosku
MokryNosek : 11/02/2014 15:19 : Dla opiekunów

W 2014 r. wszystkie psy szczepione w naszym gabinecie przeciwko wściekliźnie otrzymują identyfikator DogId oraz specjalną kartę pełniącą rolę zaświadczenia, o tym, że zwierzę było szczepione. Otrzymanie identyfikatora nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, zwierzę otrzymuje go gratis w ramach szczepienia.
Więcej

Bezpłatne czipowanie dla czworonogów z Warszawy
MokryNosek : 16/04/2014 12:08 : Aktualności, Dla opiekunów

W 2014 roku mieszkańcy Warszawy mogą bezpłatnie zaczipować swoich czworonożnych pupili  w naszym gabinecie. Akcja jest finansowana przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Więcej